Rubrika: Elektro

Kávovar na kapsle

Určitě jste již viděli různé nabídky na kapslové kávovary. Znáte několik známých firem, které je nabízí. Jsou v mnoha variantách a barevných provedeních.
kávová zrna 
Myslíte si, že z takového kávovaru nemůže být dobrá káva? Omyl! Právě naopak, jelikož v dnešní době existuje opravdu mnoho typů kávových kapslí a můžete si vybrat takovou, která je pro vás ta pravá. Samozřejmě je potřeba začít u výběru správného typu kapslového kávovaru. Zde samozřejmě velice záleží, co všechno za kávy si chcete připravovat. Dnes máte i různé designy kávovarů a můžete si zvolit takový, který vám zapadne přesně do kuchyně a stejně tak i barevné provedení. Dnes je opravdu celá řada a je to jen na vás. Ceny kapslových kávovarů se pohybují od 1500 Kč až do 12 000 Kč (dle typu připravovaných káv, designu a dalších parametrů). Vždy je potřeba si promyslet, kolik chcete investovat peněz a jakou kávu budete připravovat. Rozhodně si vždy prostudujte několik typů, ať si vyberete ten správný pro vás. Kávovar můžete zaplatit buď hotově, kartou přes internet nebo na splátky u vybraných bank. Zde si zjistěte, kde budete splátky platit, ať víte, do čeho jdete.
profi kávovar 
Kapsle
Následně si můžete vybrat z velkého množství kávových specialit. Dnes není již nic neobvyklého, že se nabízejí kávové kapsle i bez kofeinu. Jsou i různé speciální nabídky a speciální druhy. Lze si vybrat z velmi intenzivní kávy až po málo intenzivní. Většinou se ceny těchto kapslí pohybují od 159 do 500 Kč, jsou i speciální balení, které mohou stát od 1 500 Kč až do 3 000 Kč. Balení je většinou od 5 kusů výše a dle toho se odvíjí i cena. Musíte každopádně počítat s tím, že ceny kapslí jsou poměrně vysoké. Každopádně kapsle nejsou zrovna levnou záležitostí. Nicméně rozhodně nejsou nekvalitní, to určitě ne. Kvalita kávy je hlídaná i v takových kapslích. Pokud vás neodradí cena, jsou jistě dobrou volbou.
černá káva 
Pokud preferujete jednoduchou přípravu kávy, tak je kapslový kávovar stvořený přímo pro vás. Obsluha je vždy velice jednoduchá, automatické dávkování a žádné starosti s přípravou.

Elektro vychytávky pro nejmenší

Elektronika nás obklopuje ze všech stran. Mezi úklidovými pomůckami najdeme klasické, tyčové, nebo robotické vysavače, čističe oken, či parní mopy. V kuchyni se pak bez elektroniky nedá pomalu ani uvařit, elektronika plní i obývací pokoj, kabelky, a vše, na co si vzpomeneme. Není tedy divu, že už s příchodem dítěte na svět pořizujeme jeho první elektronické pomocníky. Jací to jsou?

dítě s kloboukem

Monitor dechu

Téměř každá matka o něm slyšela, a většina jej pak pro miminko i pořídila. Pro ty, kdo o něm ještě neslyšeli, se jedná o přístroj, který monitoruje dýchací funkce miminka po čas spánku. Ačkoliv se najdou takoví, kteří se investici do toho přístroje vyhýbají s tím, že dřív jej děti neměly, a také žily, je tu jeden háček. Spousta dětí umřela na zadušení, nebo když zapomněly ve spánku dýchat. Monitor dechu tyto funkce hlídá, a v případě, že dítě přestane dýchat, začne vydávat hlasitý a pronikavý zvuk, který kromě toho, že okamžitě přivolá rodiče, také občas dítě poleká, a přiměje jej opět dýchat. Tuhle věcičku lze vypůjčit za poplatek v porodnici, nebo koupit.

rodiče s miminkem

Vibrační lehátko

Další skvělou pomůckou je pak vibrační lehátko pro miminka. Jedná se o lehátko vejcovitého tvaru, kam dítko položíte, připoutáte, a zapnete vibrace. Nejen že si můžete v tuto dobu v klidu uvařit, či vypít kávu, dítěti se vibracemi krásně uvolní střeva, a tak je to skvělým řešením i pro děti s trávícími potížemi.

Digitální teploměr

Digitální teploměr už známe dávno. Ačkoliv občas nebývá tak přesný jako rtuťový, dozvíme se výsledek rychleji, a nemusíme se snažit malé miminko udržet pět minut v klidu. Kromě klasického digitálního teploměru můžeme použít bezdotykový, který je sice dražší, ale výsledek ukazuje ihned, nebo třeba teploměr ve formě dudlíku. Tyto formy teploměru jsou oblíbené pro rodiče právě proto, že nemusejí miminku zavádět teploměr do dutin, což je velká úleva.