Je vhodné kombinovat betonové ploty se dřevem?

Asi všichni budeme souhlasit, že mít oplocený pozemek je dobrý nápad. Nejenže plot slouží jako překážka pro zloděje, zároveň zabrání tomu, aby se nám po pozemku procházeli cizí lidé, v souladu s právem volného průchodu krajinou.

Pokud navíc máte malé děti či domácí zvířata, pak jistě oceníte, že jim oplocení zabrání dostat se mimo hranice pozemku, například do silnice.

betonp5

Otázkou pak samozřejmě je, jaký typ plotu vybrat. Na trhu je jich totiž velké množství, ať už co do vzhledu nebo použitých materiálů. A ačkoliv pletivo je v současné době asi nejpoužívanější, především pro svou cenu, rozhodně to není nejbezpečnější možnost.

Těmi nejdražšími jsou naopak betonové typy. Ty poskytují největší bezpečí, a zároveň i míru soukromí. Budete tak mít jistotu, že k vám na pozemek nikdo neuvidí. Avšak co když se vám zrovna ten nelíbí?

Pak je zde i možnost kombinace více materiálů. Nejpopulárnější jsou v současnosti betonové ploty se dřevem. Obvykle se jedná o betonovou zídku se sloupky ze stejného materiálu v pravidelných rozestupech, ke kterým je připevněn dřevěný plot.

Samozřejmě se nabízí otázka, co tím získáme. Zvýší se tím jeho bezpečnost? Ani ne. Dřevo není příliš těžké na překonání, takže oproti klasickému betonovému typu se naopak sníží.

Co se soukromí týče, a výhledu na pozemek, pak záleží na tom, v jak těsně u sebe budou prkna postavena. Zde si můžeme vybrat, jaké rozestupy pro nás budou nejvýhodnější. To by se dalo považovat za výhodu oproti klasické betonové zdi.

dplot1

Samozřejmě nás také zajímá cena. Ta není tak vysoká, neboť dřevo je levnější, než beton. Ani stavba zde nebude až tak náročná. I tak je však potřeba počítat s tím, že určitou částku budeme muset zaplatit.

Ovšem nakonec tím nejdůležitějším faktorem, proč se někteří lidé pro tento typ rozhodují, je vzhled. Ten totiž vypadá lépe, než u samotného betonu či dřeva. A na tom samozřejmě také záleží. Koneckonců, kdo by nechtěl mít pěkné obydlí?