Kešu ořechy

Kešu ořechy mají velmi pozitivní účinky pro lidský organizmus. Často se používají při hubnutí, přestože polovinu jejich složení tvoří tuky. Samozřejmě, jsou tak lahodné, že je někdo prostě rád jí jen tak. Díky svému zdravému složení se řadí mezi superpotraviny.

vysypané kešu ořechy

Málokdo ví, že tyto lahodné plody rostou na stromě nesoucí název ledvinovník západní. Tomu se daří převážně v tropických oblastech, takže jej můžeme nalézt na místech jako Indie, Brazílie, Nigérie, Vietnam, Pobřeží slonoviny, Tanzanie či Indonésie. Brazílie je také zemí původu těchto pochutin, které byly do světa rozšířeny portugalskými mořeplavci v průběhu 16. století.
Ve skutečnosti je ledvinovník stromem ovocným – oříšek se nachází na konci kešu jablka, které je samo velmi bohaté na vitamín C, ale pro svou ostrou chuť se běžně nekonzumuje.

obrázek více druhů ořechů

Konzumace kešu oříšků prospívá hned několika způsoby lidskému zdraví:

  • Snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění

Pravidelná konzumace má blahodárný vliv na možná onemocnění srdce, pomáhá s vysokým krevním tlakem či obezitou. Také pomáhá lépe zvládat stres.

  • Snížení hladiny cholesterolu

Snížení se týká toho špatného LDL cholesterolu, zatímco u toho dobrého (HDL) naopak hladinu zvyšuje.

  • Brání vzniku žlučových kamenů

Žlučové kameny se v břichu objevují, pokud je žluč přesycena cholesterolem, na který mají tyto plody dobrý vliv.

  • Pomáhá při hubnutí

Ačkoli samy jsou tvořeny z poloviny tukem, obsahují také živiny, které hubnutí podporují. Jejich konzumace nasytí, takže nebudete potřebovat jiné sladkosti či další nezdravé jídla. Vědecké studie dokazují, že pravidelná konzumace dvakrát týdně výrazně snižuje riziko vyšší tělesné hmotnosti, než tomu je u lidí, kteří je nekonzumují vůbec.

  • Snižují riziko rakoviny

Jedná se především o druhy spojené s trávicím traktem (rakovina jater či tlustého střeva).

  • Pomáhají udržet kosti zdravé

A to především díky vitamínu K a obsaženému vápníku, hořčíku a draslíku.
Účinky kešu ořechů navíc pomáhají ještě pro správnou mozkovou funkci, snižují riziko cukrovky, podporují zdravou pokožku, chrání před bolestmi hlavy, snižují vysoký krevní tlak, udržují zdravé dásně a neutralizují bakterie v ústech a mnohé další.
Pokud by vás zajímala jaká, je za kešu cena, určitě se obraťte na kvalitní dodavatele, kteří vám dopřejí jen to nejlepší. A internetová prodejna nakliceno.cz mezi takové rozhodně patří.