Sáčky se zipem se vyrábí z polyetylenu neboli igelitu

Sáčky se zipem 2pack se staly v poslední době obrovským hitem pro své úžasné vlastnosti, s nimiž mohou konkurovat mnoha dalším balicím materiálům. Pojďme si o nich povědět něco bližšího:

Je to igelit – o igelitu zpívá Honza Nedvěd jakožto krycím materiálu při trampování už v 80. letech minulého století. Již v té době byl tento plast natolik veřejnosti znám, že jej snad nikdo nepovažuje za něco nebezpečného a zdraví škodlivého. Igelit je jen lidový název pro nízkohustotní polyetylen LDPE, zdravotně způsobilý materiál, s nímž se můžete setkat v nemocnici, v lékařské ambulanci, při balení potravin, v zemědělství a v dalších odvětvích, kde přichází do kontaktu s lidskou pokožkou, sliznicemi, potravinami a léky.

ořechy na stole

„Kdyby přišel k ránu déšť“ – citát slov písně Honzy Nedvěda nás může uvědomit o tom, že právě igelit je ideální zabezpečovací systém proti vodě a vlhkosti. Jestliže tedy něco vložíme do sáčku se zipem a pevně jej uzavřeme, nemůže se stát, že by svévolně vytékala ze sáčku ven nějaká výplň, a zároveň to, co je uvnitř, je chráněno před vodou či vlhkostí zvenčí.

Materiál za pár kaček – sáček se zipem pořídíte za pár korun, a to v různých velikostech a síle polyetylenu. Nízká cena je značnou výhodou oproti různým krabičkám či dózám. V poměru k ceně dobře vychází i trvanlivost resp. životnost zip sáčků, můžete je používat i opakovaně, umývat je a sušit a vydrží vám doma řádově i desítky let při slušném zacházení.

mouka v dóze

Nezaberou místo a je dovnitř vidět – pokud do sáčku nasypete např. mouku a uzavřete jej tak, že zevnitř vytlačíte vzduch, pak máte dobře ohebný předmět, s nímž si snadno poradíte v každém regálu úložného prostoru. Pokud byste mouku vložili do krabičky či dózy, bude obtížnější ji někde srovnat, zabere to víc místa a bude to i dražší. Zároveň jsou sáčky průhledné, takže dobře vidíte, co je uvnitř, a pokud potřebujete popisek, není problém nalepit na sáček samolepicí štítek nebo jej pouze popsat lihovým fixem.