Elektro vychytávky pro nejmenší

Elektronika nás obklopuje ze všech stran. Mezi úklidovými pomůckami najdeme klasické, tyčové, nebo robotické vysavače, čističe oken, či parní mopy. V kuchyni se pak bez elektroniky nedá pomalu ani uvařit, elektronika plní i obývací pokoj, kabelky, a vše, na co si vzpomeneme. Není tedy divu, že už s příchodem dítěte na svět pořizujeme jeho první elektronické pomocníky. Jací to jsou?

dítě s kloboukem

Monitor dechu

Téměř každá matka o něm slyšela, a většina jej pak pro miminko i pořídila. Pro ty, kdo o něm ještě neslyšeli, se jedná o přístroj, který monitoruje dýchací funkce miminka po čas spánku. Ačkoliv se najdou takoví, kteří se investici do toho přístroje vyhýbají s tím, že dřív jej děti neměly, a také žily, je tu jeden háček. Spousta dětí umřela na zadušení, nebo když zapomněly ve spánku dýchat. Monitor dechu tyto funkce hlídá, a v případě, že dítě přestane dýchat, začne vydávat hlasitý a pronikavý zvuk, který kromě toho, že okamžitě přivolá rodiče, také občas dítě poleká, a přiměje jej opět dýchat. Tuhle věcičku lze vypůjčit za poplatek v porodnici, nebo koupit.

rodiče s miminkem

Vibrační lehátko

Další skvělou pomůckou je pak vibrační lehátko pro miminka. Jedná se o lehátko vejcovitého tvaru, kam dítko položíte, připoutáte, a zapnete vibrace. Nejen že si můžete v tuto dobu v klidu uvařit, či vypít kávu, dítěti se vibracemi krásně uvolní střeva, a tak je to skvělým řešením i pro děti s trávícími potížemi.

Digitální teploměr

Digitální teploměr už známe dávno. Ačkoliv občas nebývá tak přesný jako rtuťový, dozvíme se výsledek rychleji, a nemusíme se snažit malé miminko udržet pět minut v klidu. Kromě klasického digitálního teploměru můžeme použít bezdotykový, který je sice dražší, ale výsledek ukazuje ihned, nebo třeba teploměr ve formě dudlíku. Tyto formy teploměru jsou oblíbené pro rodiče právě proto, že nemusejí miminku zavádět teploměr do dutin, což je velká úleva.