Rychlá půjčka, rychlá past?

Není to tak dávno, co se váš známý zadlužil pro vás naprosto nepochopitelným způsobem? Říkali jste si, že to se vám nikdy nemůže stát. Bohužel, okolnosti dnešní doby člověka přímo vybízí k neúměrnému půjčování peněz. Na tom samotném nabízení finančních služeb by snad nebylo nic tak špatného, zoufalství se člověka zmocní, až když zjistí, že nemůže půjčku s vysokými úroky splácet.
domek z peněz.jpg
V takovém případě se shání peníze opravdu všude, kde se dá. Hrabe se do spoření, do úspor, prodává se přebytečný majetek. Než začnete složitým způsobem kličkovat v nastálé nepříjemné situaci, zkuste se nejprve obrátit na své příbuzné, přátelé a blízké známé, namísto poptávky po penězích v nejbližší bankovní pobočce. Když už nic jiného, vaši blízcí si alespoň nenaúčtují horentní sumu navíc jako kompenzaci svých dočasných ztrát. Někdy ovšem peníze od blízkých nestačí a dluhům se jen obtížně vyhýbáme. Neměli bychom se ptát, co v takové situaci dělat, ale jak obdobné situaci předcházet.

Především si uvědomte, že žádný bankou nabízený produkt není výhodný a už vůbec ne zadarmo, ačkoli se tak zprvu tváří. Věřit výhodným půjčkám by byla naprostá utopie. Snažte se tedy co možná nejvíce vyhnou poptávce po půjčkách a hypotékách.

Obecně platí, že menší a méně známé banky svým klientům poskytují přijatelnější služby. Jakýkoliv úrok vás zbytečně připravuje o peníze, ale pokud není zbytí, pak vyhledejte úrok co možná nejšetrnější pro vaši peněženku. Hypotéka je totiž běh na dlouhou trať. Dostat rychle mnoho peněz se sice zdá pohádkové, ale každý měsíc od platu odečíst víc než polovinu na splátku se stane spíš noční můrou, ze které neuniknete. Mnohé banky potřebují záruky v podobě dokládání vašich příjmů, aby měly jistotu, že jste spolehlivý splátce. Méně známou možností jak přijít k penězům, pokud potřebuje investovat například do koupě vlastního bytu, či rodinného domu zůstává hypotéka bez doložení příjmu.
podpis dohody.jpg
Ověřte si dostupné varianty pro člověka vašeho příjmu, poraďte se s lidmi, kteří o hypotéku zažádali, mohou vám doporučit, co se vyplatí a co ne. Pečlivě si rozvrhněte kolik peněz vyděláte a jste ochotni dávat na splátku hypotéky či půjčky. A teprve když vám nic jiného nezbývá, si s lehkým svědomím půjčte.