Psychika a návyky


Mezi kterou skupinu lidí patříme? Jsme ti, kteří hledají při nějakých problémech útěchu v jídle, pohybu nebo jsme tak flegmatičtí, že je nám to vlastně jedno? Co uděláme, když se skutečně dostaneme do stresové situace? Většina z nás to začne řešit jídlem, buď sladkostmi, protože ty jsou přece dobré na nervy nebo přejídáním, které nedokážou zastavit. To se pak zákonitě objeví na naší hmotnosti a nakonec i vzhledu. Pak pro změnu chceme rychle zhubnout a tak hurá, vrháme se do drastických diet.

postava

Super je, když to vydržíme, jenomže návrat k normálnímu stravování je opět jen další stres, hlavně abychom zase nepřibrali, což se nám daří v celku obstojně. Samozřejmě se dá rychle zhubnout, například když si vezmeme na pomoc některé z přípravků . Nejedná se o náhradu stravy, ale pomohou nám zkrotit ten náš nenasytný žaludek. Na druhou stranu pokud nebudeme mít vyvážený zdravě sestavený jídelníček, tak to také nebude tak rychlá a kvalitní záležitost. Tudíž opět máme ten svůj boj s nadváhou či obezitou ve svých rukách.

tučnost

Musíme přestat být otroky svých návyků

Takové emoční mlsání, je poměrně dost zrádné, a jestli se budeme odměňovat, uklidňovat nebo snad konejšit jídlem vždycky, když se nám něco přihodí, tak to logicky k ničemu dobrému nepovede. Je třeba se na tento jev soustředit a začít proti němu bojovat. Jednou z metod, jak zvítězit nad tímto nešvarem je najít si jinou činnost, pokud možno daleko od jídla. Třeba jít na vycházku nebo se zabrat do jiné práce. Ono totiž to napětí vylítne, my ho ukonejšíme něčím nevhodným, napětí klesne a my si odnášíme nesmyslnou dávku kalorického jídla. Ten proces napětí je stejný, jen ho zkusíme ukonejšit něčím jiným, tím se vyhneme nevhodnému stravování. Je třeba překlenout tu dobu, kdy emoce vidí záchranu v podobě jídla. Chce to trénink a stanovit si pravidlo, že v bodě největšího rozrušení se nevrhnout na sladkosti nebo jiné dobroty. Bude to skvělý start za vysněnou postavou.