Rubrika: Životní styl

Vycházejte i s tím, koho nemusíte

Lidi jsou různí. Přesvědčit se o tom můžete v případě, že se s názorem nebo chováním ostatních, někdy absolutně neztotožňujete. Je to v pořádku, že nikdo z nás není jako přes kopírku, ovšem někteří lidi vás můžou štvát natolik, že jich bohužel nemůžete vystát.

V lepším případě s nimi nebudete přicházet do styku, ovšem v tom horším, kdy nemáte na výběr a s dotyčnými jste den co den, se budete muset naučit – jich přinejmenším tolerovat.
špatná nálada

Základ – nedělat si zbytečné „naschvály“

I když se s nějakým člověkem doslova nemůžete vystát a už jeho přítomnost vás vytáčí, je potřebné, abyste si nedělali zbytečné problémy. V případě, kdy nemáte na výběr a jste spolu prakticky denně, je základem k tomu, abyste den přežili bez nadměrného množství nervů to, že se naučíte dotyčného člověka brát jako součást vašeho života.

Každý čin, který v něm nebo ve vás vyvolá pocity nevraživosti, vás bude ještě více tížit a způsobovat vám stres nebo případné deprese.

Některé věci neovlivníte, stejně tak, jak neovlivníte to, s jakým člověkem přicházíte do styku. Nejlepší cestou, která vám zabezpečí klidný a harmonický život, je hledět si v každé situaci svého a být připravení dělat kompromisy i s lidmi, kteří vám nejsou sympatičtí.
boj mužů

Mluvit spolu můžete i s respektem

Je nesmírně těžké, projevit jakýkoliv zájem o to, promluvit si s člověkem, který ve vás vyvolává vztek a zvyšuje vám adrenalin v krvi. Ovšem platí, že pokud něco chcete, není nemožné to uskutečnit. I vzájemný respekt vám pomůže spolu vycházet a fungovat třeba v práci, v rodinném soužití nebo osobním životě.

Je dospělé a zralé, mít vůči druhým nezaujatý postoj a neřešit pořád to, jak žijí a jak se chovají.

Pokud se nejedná o vaše nejbližší osoby, nemusíte se vůbec zabírat tím, co vás na nich rozčiluje. Obyčejný a zdvořilý pozdrav, prohození pár vět – to je slušné a skutečně chvályhodné. Snažte se být vždy nad věcí a v životě se zaobírat pouze lidmi, kteří za to stojí a ti, kteří vám takzvaně pijí krev neberte jako bod, kterému věnujete v průběhu dne veškerou pozornost a vaši energii.

6 tipů pro zdravější životní styl


Začněte se základními základy zdravého života: zdravá výživa, pravidelné cvičení a volba zdravého životního stylu.
 
– miluj pohyb, hýbej se
hýbejte se, ne jenom jednou, ale kdykoli budete moci. Cvičení je dobré, ale kilojouly můžete spálit i malými způsoby, například: – neposílej email, ale dojdi, parkuj dál od budovy, choď po schodech, uklízej dům nebo zahradu, místo televize se procházej.
potřeby sportovce.jpg
– zdravé stravování
pokud jde o zdravé stravování, existuje velká řada teorií, diety a online informací o tom, co jíst – tyto informace jsou často v rozporu. Přestože výzkum stále pokračuje a rozvíjí se, všichni odborníci se shodují na tom, že naše jídlo obsahuje příliš mnoho cukru, naše porce jsou příliš velké a měli bychom jíst celou řadu přírodních potravin.
– sladké
od sladkých nápojů až po cereálie k snídani je těžké zbavit se sladkých potravin. Cukr je často je  v konzervách nebo v předem balených potravinách, nebo dokonce i v potravinách, o kterých si myslíme, že jsou pro nás zdravé, jako je ovocná šťáva. Průměrný člověk denně sní asi 22 čajových lžiček přidaného cukru. Doporučená denní dávka je 6 lžiček. Nejjednodušší způsob jak snížit objem cukru, je vynechat sladké nápoje.
– zmenšení porcí
za posledních 30 let se porce v restauracích dramaticky zvětšily. Jsou to však i balení potravin v supermarketech, sklenice v restauracích. Zvětšily se dokonce i chladničky. Jak zmenšit porce: jezte z menších talířů, častěji a dřív než budete mít hlad, nepřejídejte se.
zelenina a limetka.jpg
– připravujte barevné jídlo
výběr celých potravin a vaření je daleko zdravější než kupování přebalených a hotových pokrmů. Dopřejte každý den tělu živiny, vitamíny a minerály. Buďte výtvarníkem vašeho jídla a malujte celý den barevný obraz s různými druhy žlutého, červeného a zeleného ovoce a zeleniny.
– vyberte si život
neexistuje nic škodlivějšího pro dlouhý a zdravý život než kouření. Kouření je uváděno jako příčina smrti nebo invalidity u poloviny lidí, kteří kouří. Nebezpečí kouření tabáku jsou tak významná, že je to nejdůležitější problém veřejného zdraví na světě. Kouření nejenže zkracuje život tím, že ovlivňuje vaše vnitřní orgány, ale také vás poškozuje navenek tím, že způsobuje poškození kůže.

Cesta ke zdravějšímu „já“

1.      Síla myšlenky

Nemusíte zrovna být příslušníky nějaké náboženské skupiny, abyste pochopili, že myšlenka má obrovskou sílu. Existují nezpochybnitelné důkazy o tom, jak je psychická stránka důležitá, dokáže ovlivnit fyzickou stránku a v určitých případech člověka i vyléčit. Co to pro nás znamená? Ať už se rozhodnete pro jakoukoli metodu spějící k lepšímu zdraví, musíte jí věřit. Pokud jí věřit nebudete, bojujete vlastně sami se sebou a tělo vydává zbytečné množství energie, které by mohlo být využito právě pro Váš záměr.
spánek přes den 

2.      Pryč se stresem

S první myšlenkou souvisí i ta následující. Jedním z největších zabijáků zdraví je stres. Může se Vám to zdát přeceňované, ale právě to, jak moc jsme nebo nejsme vyrovnaní, ovlivňuje fungování našeho těla. Navíc opět dochází k plýtvání energií na nesprávném místě. Snažte se tedy mít se rádi za každé situace a Vaše tělo Vám to jistě oplatí.
 srdce z malin

3.      S mírou

Dalším faktorem ovlivňujícím zdraví člověka je bezpodmínečně vyhýbání se extrémům, a to extrémům oběma směry. Znamená to tedy, že byste se neměli ani přejídat, ani držet drastické diety, ani se válet od rána do večera v posteli, ani celý den stát na nohou. Myslete zkrátka na to, že něco je víc než nic a méně někdy znamená více. Tento způsob přemýšlení Vám pomůže i v případě, když jednou za čas porušíte to, co jste si předsevzali, jelikož neskončíte ihned s celým Vaším programem nadobro.
 

4.      Dejte vale jednotvárnosti

Posledním, a přesto neméně důležitým, bodem, na který byste měli myslet při zdravém životním stylu, je pestrost. Pestrost ve stravování, v pohybu, v trávení volného času, zkrátka ve všem. Jednostranný přístup k životu Vám s největší pravděpodobností způsobí například nedostatek některých látek čipřetíženost pohybového aparátu. V širším slova smyslu může vést až k námi obávanému stresu a celkovému kolapsu organismu.

Problémy s erekcí umí v ložnici pěkně potrápit. Řešení ale tahle situace má.


Pánové jsou na své tělo velmi citliví a v mnohých věcech ještě citlivější než dámy. Pokud se jich začne týkat problém s erekcí, většinou se uzavřou, odmítají problém řešit nebo se s ním někomu svěřit a raději pátrají na vlastní pěst, jak se ho co nejrychleji zbavit. Není ale vůbec za co se stydět a zatímco dříve se problémy s erekcí povětšinou týkali jen starších ročníků, stále častěji se s nimi potýkají i čerstvý třicátníci. Naštěstí ale existuje způsob, jak svou erekci mít zase pod kontrolou.smutná partnerka v posteli.jpg

Jde jen o přechodné obtíže nebo vážný a trvalý problém?

Dočasné obtíže s erekcí mohou mít psychickou nebo fyzickou příčinu, která když se odstraní, tělo zase funguje jak má i v ložnici. Muži jsou občas nervózní s nové partnerky, důvodem může být i dlouhodobý stres v zaměstnání nebo životní trable, které pokud netrvají dlouho, muž po čase zase funguje, jak má v posteli. Na vyřešení krátkodobých obtíží je nejlepší využít některého z dostupných léků na podporu erekce. Jedním z nejosvědčenějších se dá považovat i přípravek 5x Cobra 120 mg, který například v Německu patří k těm vůbec nejvyhledávanějším. Po jeho užití je muž zase schopen zcela se oddat sexuálním hrátkám.
V případě, že ale obtíže trvají déle než půl roku, může se jednat i o erektilní dysfunkci, kterou by měl řešit lékař popřípadě specializovaný odborník jako je urolog nebo přímo sexuolog. ordinace u lékaře.jpgErektilní dysfunkce se projevuje dlouhodobými problémy s dosažením nebo udržením erekce a v těchto případech dochází pokaždé k neuspokojení sexuální aktivity partnerů. Tento problém může být hodně závažný a měl by se řešit. Pokud se muž neodhodlá svůj problém řešit, mohou problémy dojít zbytečně daleko. Nejčastěji to pak odnáší psychika postiženého.
Našemu zdraví neprospívá ani nezdravý životní styl a dlouhodobý stres. To se všechno může odrazit i na mužské erekci. Jestliže muž zpozoruje problémy s erekcí, mnohdy se problém zase sám upraví, pokud se muž vrhne na zdravější životní styl, omezí kouření a pití alkoholu a začne se více hýbat. A pamatujte, že pohyb je výborný lék na všechny psychické i fyzické obtíže.

Psychika a návyky


Mezi kterou skupinu lidí patříme? Jsme ti, kteří hledají při nějakých problémech útěchu v jídle, pohybu nebo jsme tak flegmatičtí, že je nám to vlastně jedno? Co uděláme, když se skutečně dostaneme do stresové situace? Většina z nás to začne řešit jídlem, buď sladkostmi, protože ty jsou přece dobré na nervy nebo přejídáním, které nedokážou zastavit. To se pak zákonitě objeví na naší hmotnosti a nakonec i vzhledu. Pak pro změnu chceme rychle zhubnout a tak hurá, vrháme se do drastických diet.

postava

Super je, když to vydržíme, jenomže návrat k normálnímu stravování je opět jen další stres, hlavně abychom zase nepřibrali, což se nám daří v celku obstojně. Samozřejmě se dá rychle zhubnout, například když si vezmeme na pomoc některé z přípravků . Nejedná se o náhradu stravy, ale pomohou nám zkrotit ten náš nenasytný žaludek. Na druhou stranu pokud nebudeme mít vyvážený zdravě sestavený jídelníček, tak to také nebude tak rychlá a kvalitní záležitost. Tudíž opět máme ten svůj boj s nadváhou či obezitou ve svých rukách.

tučnost

Musíme přestat být otroky svých návyků

Takové emoční mlsání, je poměrně dost zrádné, a jestli se budeme odměňovat, uklidňovat nebo snad konejšit jídlem vždycky, když se nám něco přihodí, tak to logicky k ničemu dobrému nepovede. Je třeba se na tento jev soustředit a začít proti němu bojovat. Jednou z metod, jak zvítězit nad tímto nešvarem je najít si jinou činnost, pokud možno daleko od jídla. Třeba jít na vycházku nebo se zabrat do jiné práce. Ono totiž to napětí vylítne, my ho ukonejšíme něčím nevhodným, napětí klesne a my si odnášíme nesmyslnou dávku kalorického jídla. Ten proces napětí je stejný, jen ho zkusíme ukonejšit něčím jiným, tím se vyhneme nevhodnému stravování. Je třeba překlenout tu dobu, kdy emoce vidí záchranu v podobě jídla. Chce to trénink a stanovit si pravidlo, že v bodě největšího rozrušení se nevrhnout na sladkosti nebo jiné dobroty. Bude to skvělý start za vysněnou postavou.

Jsou věci, které o vztahu se svým partnerem nemůžete veřejně rozhlašovat

Snad nejhorší je to, že se lidé až příliš často svěřují s intimnosti. Může se ale jednat i o věci, které nemusí nikdo jiný vědět. Důvodem konce vztahu mezi partnery může být i to, že o svém vztahu mluvili příliš často a příliš otevřeně, takže na to doplatili. Jsou informace, které by měly být určeny pouze pro nejlepší kamarádku, nebo pro někoho, komu skutečně věříte. Rozhodně ale ne pro veřejnost.
slunce v srdci
Svým přátelům prostě nemusíte sdělovat každou hádku. Opravdu to není třeba. Pokud se jedná například o hádky v partnerství, ani tohle rozhodně není výjimkou. Většina párů má mezi sebou neshody, které řeší postupně. To, že se pohádáte kvůli hlouposti, se občas stane. Může se ale jednat i o velkou hádku, která vaši drahou polovičku donutí spát na gauči. Hádky prostě nejsou téma, které jsou určeny k debatě pro celou partu. Kromě toho, že to vašemu partnerovi může ublížit, se prostě pomlouvat nemá. Tímto byste si nemuseli o sobě vytvořit zrovna nejhezčí obraz.
Jestliže navíc váš partner trpí nějakou nemocí, která je lechtivá nebo intimní, také byste o ni neměli mluvit před větší skupinou lidí. Hlavně ne ve chvíli, kdy o tom váš partner nechce mluvit ani s vámi a to ani s blízkými . Tohle je něco, co se drží pouze mezi partnery.
Pokud navíc máte nějakou aférku, také je to něco, o čem byste rozhodně nikdy mluvit neměla. Neměla byste ani veřejně mluvit o aférce vašeho partnera, pokud zvažujete, že se k němu vrátíte. U přátel se totiž setkáte s nepochopením.
láska v trávě
Je pravda, že spousta lidí mluví se svými přáteli o sexu. Ne všechny aspekty jsou ale vhodné sdělovat a ještě navíc veřejně. Hlavně tehdy, pokud věci nejsou úplně obvyklé nebo má vaše drahá polovička zvláštní úchylky. Takové věci je lepší nechat opět mezi partnery nebo maximálně sdělit nejlepší kamarádce.