Vycházejte i s tím, koho nemusíte

Lidi jsou různí. Přesvědčit se o tom můžete v případě, že se s názorem nebo chováním ostatních, někdy absolutně neztotožňujete. Je to v pořádku, že nikdo z nás není jako přes kopírku, ovšem někteří lidi vás můžou štvát natolik, že jich bohužel nemůžete vystát.

V lepším případě s nimi nebudete přicházet do styku, ovšem v tom horším, kdy nemáte na výběr a s dotyčnými jste den co den, se budete muset naučit – jich přinejmenším tolerovat.
špatná nálada

Základ – nedělat si zbytečné „naschvály“

I když se s nějakým člověkem doslova nemůžete vystát a už jeho přítomnost vás vytáčí, je potřebné, abyste si nedělali zbytečné problémy. V případě, kdy nemáte na výběr a jste spolu prakticky denně, je základem k tomu, abyste den přežili bez nadměrného množství nervů to, že se naučíte dotyčného člověka brát jako součást vašeho života.

Každý čin, který v něm nebo ve vás vyvolá pocity nevraživosti, vás bude ještě více tížit a způsobovat vám stres nebo případné deprese.

Některé věci neovlivníte, stejně tak, jak neovlivníte to, s jakým člověkem přicházíte do styku. Nejlepší cestou, která vám zabezpečí klidný a harmonický život, je hledět si v každé situaci svého a být připravení dělat kompromisy i s lidmi, kteří vám nejsou sympatičtí.
boj mužů

Mluvit spolu můžete i s respektem

Je nesmírně těžké, projevit jakýkoliv zájem o to, promluvit si s člověkem, který ve vás vyvolává vztek a zvyšuje vám adrenalin v krvi. Ovšem platí, že pokud něco chcete, není nemožné to uskutečnit. I vzájemný respekt vám pomůže spolu vycházet a fungovat třeba v práci, v rodinném soužití nebo osobním životě.

Je dospělé a zralé, mít vůči druhým nezaujatý postoj a neřešit pořád to, jak žijí a jak se chovají.

Pokud se nejedná o vaše nejbližší osoby, nemusíte se vůbec zabírat tím, co vás na nich rozčiluje. Obyčejný a zdvořilý pozdrav, prohození pár vět – to je slušné a skutečně chvályhodné. Snažte se být vždy nad věcí a v životě se zaobírat pouze lidmi, kteří za to stojí a ti, kteří vám takzvaně pijí krev neberte jako bod, kterému věnujete v průběhu dne veškerou pozornost a vaši energii.