Vypněte

1.      Věřte tomu nebo ne, ale svět se nezblázní, nezastaví, ani nezhroutí. Možná máte pocit, že jste v práci nezastupitelní, ale pravda je spíše taková, že kolegové radši zavolají vám, než aby se pokusili situaci vyřešit sami. Takže zkuste vypnout internet i za cenu toho, že váš kolega si tentokrát bude muset ten pdf dokument otočit sám.
děvče u moře
2.      Svět je velký, internet není. Na internetu se všechny problémy zdají tak nějak větší a blíž. Když čas od času vyrazíte do reálného světa, zjistíte, že všechny ty velké a důležité události jsou vlastně docela nepodstatné.
3.      Rozvíjíte kreativitu. Díky netu se dnes spousta věcí dá vyřešit pár kliknutími, ale občas kvůli tomu zapomínáme, že to jde i jinak. Takže když si načas vypnete internet, zjistíte, že bavit se dá i s lidmi okolo vás, že na spoustu věcí se dá zjistit i jednoduchým dotazem nebo že je vlastně nepotřebujete vědět.
4.      Znovu se naučíte rozhodovat se sami za sebe. Možná vám to tak nepřipadá, ale dnes za sebe velmi často necháváme rozhodnout internetové anonymy. Ať už jde o recenze filmů, doporučení na nejlepší burger nebo radu, co s bolavými zuby. Jste dospělí lidé, váš život si dokážete řídit i bez armády poradců.
5.      Budete vnímat své okolí i sami sebe. Pokud jste jako já, tak se jistě občas přistihnete, že o věcem přemýšlíte stylem „tohle bude super status“ nebo „tohle by na instagramu vypadalo super“. Vypněte si občas všechny tyhle hračky, a vnímejte svět okolo sebe. Ten moment vám totiž sebelepší fotka nebo dvojciferné množství lajků nenahradí.
lístek na monitoru
6.      Ušetříte si spoustu nervů. Všimli jste si někdy, jak moc nás sociální sítě a internet obecně stresují? Máme pocit, že jsme poslední normální lidé na planetě, a že všichni okolo nás se zbláznili. Když se odpojíte, zjistíte, že většina lidí je ve skutečnosti docela normálních, a že těm, co nejsou, vlastně není tak složité se vyhnout.