6 tipů pro zdravější životní styl


Začněte se základními základy zdravého života: zdravá výživa, pravidelné cvičení a volba zdravého životního stylu.
 
– miluj pohyb, hýbej se
hýbejte se, ne jenom jednou, ale kdykoli budete moci. Cvičení je dobré, ale kilojouly můžete spálit i malými způsoby, například: – neposílej email, ale dojdi, parkuj dál od budovy, choď po schodech, uklízej dům nebo zahradu, místo televize se procházej.
potřeby sportovce.jpg
– zdravé stravování
pokud jde o zdravé stravování, existuje velká řada teorií, diety a online informací o tom, co jíst – tyto informace jsou často v rozporu. Přestože výzkum stále pokračuje a rozvíjí se, všichni odborníci se shodují na tom, že naše jídlo obsahuje příliš mnoho cukru, naše porce jsou příliš velké a měli bychom jíst celou řadu přírodních potravin.
– sladké
od sladkých nápojů až po cereálie k snídani je těžké zbavit se sladkých potravin. Cukr je často je  v konzervách nebo v předem balených potravinách, nebo dokonce i v potravinách, o kterých si myslíme, že jsou pro nás zdravé, jako je ovocná šťáva. Průměrný člověk denně sní asi 22 čajových lžiček přidaného cukru. Doporučená denní dávka je 6 lžiček. Nejjednodušší způsob jak snížit objem cukru, je vynechat sladké nápoje.
– zmenšení porcí
za posledních 30 let se porce v restauracích dramaticky zvětšily. Jsou to však i balení potravin v supermarketech, sklenice v restauracích. Zvětšily se dokonce i chladničky. Jak zmenšit porce: jezte z menších talířů, častěji a dřív než budete mít hlad, nepřejídejte se.
zelenina a limetka.jpg
– připravujte barevné jídlo
výběr celých potravin a vaření je daleko zdravější než kupování přebalených a hotových pokrmů. Dopřejte každý den tělu živiny, vitamíny a minerály. Buďte výtvarníkem vašeho jídla a malujte celý den barevný obraz s různými druhy žlutého, červeného a zeleného ovoce a zeleniny.
– vyberte si život
neexistuje nic škodlivějšího pro dlouhý a zdravý život než kouření. Kouření je uváděno jako příčina smrti nebo invalidity u poloviny lidí, kteří kouří. Nebezpečí kouření tabáku jsou tak významná, že je to nejdůležitější problém veřejného zdraví na světě. Kouření nejenže zkracuje život tím, že ovlivňuje vaše vnitřní orgány, ale také vás poškozuje navenek tím, že způsobuje poškození kůže.