Cesta ke zdravějšímu „já“

1.      Síla myšlenky

Nemusíte zrovna být příslušníky nějaké náboženské skupiny, abyste pochopili, že myšlenka má obrovskou sílu. Existují nezpochybnitelné důkazy o tom, jak je psychická stránka důležitá, dokáže ovlivnit fyzickou stránku a v určitých případech člověka i vyléčit. Co to pro nás znamená? Ať už se rozhodnete pro jakoukoli metodu spějící k lepšímu zdraví, musíte jí věřit. Pokud jí věřit nebudete, bojujete vlastně sami se sebou a tělo vydává zbytečné množství energie, které by mohlo být využito právě pro Váš záměr.
spánek přes den 

2.      Pryč se stresem

S první myšlenkou souvisí i ta následující. Jedním z největších zabijáků zdraví je stres. Může se Vám to zdát přeceňované, ale právě to, jak moc jsme nebo nejsme vyrovnaní, ovlivňuje fungování našeho těla. Navíc opět dochází k plýtvání energií na nesprávném místě. Snažte se tedy mít se rádi za každé situace a Vaše tělo Vám to jistě oplatí.
 srdce z malin

3.      S mírou

Dalším faktorem ovlivňujícím zdraví člověka je bezpodmínečně vyhýbání se extrémům, a to extrémům oběma směry. Znamená to tedy, že byste se neměli ani přejídat, ani držet drastické diety, ani se válet od rána do večera v posteli, ani celý den stát na nohou. Myslete zkrátka na to, že něco je víc než nic a méně někdy znamená více. Tento způsob přemýšlení Vám pomůže i v případě, když jednou za čas porušíte to, co jste si předsevzali, jelikož neskončíte ihned s celým Vaším programem nadobro.
 

4.      Dejte vale jednotvárnosti

Posledním, a přesto neméně důležitým, bodem, na který byste měli myslet při zdravém životním stylu, je pestrost. Pestrost ve stravování, v pohybu, v trávení volného času, zkrátka ve všem. Jednostranný přístup k životu Vám s největší pravděpodobností způsobí například nedostatek některých látek čipřetíženost pohybového aparátu. V širším slova smyslu může vést až k námi obávanému stresu a celkovému kolapsu organismu.