Třetí zuby – žádný problém

Pokud se dožijeme vysokého věku, většinou nás čekají některé zdravotní komplikace. S pomocí moderní medicíny ale můžeme vše hravě zvládnout a není tedy potřeba se stáří bát. K problémům, které s sebou pokročilejší věk přináší, je ztráta vlastního chrupu. Pochopitelně, že k němu nemusí dojít vždy, ale někdy i sebelepší péče nestačí a my se musíme smířit s tím, že budeme mít takzvané třetí zuby.
umělý chrup

o   V současné době to není žádné neštěstí.
o   Pokud bychom se narodili o několik set let dříve, problém by to jistě byl.
–         I tehdy sice existovaly zubní náhrady, ale jak je asi jasné, byly určeny pouze pro vyšší vrstvy a jestli plnily svou funkci, také asi není tak docela jisté.
–         Spíše se jednalo o záležitost estetickou.
Pokud vás váš dentista upozornil na to, že se blíží doba výměny chrupu, pak nezoufejte. Uvidíte, že si zanedlouho zvyknete a na vlastní zuby budete pomalu zapomínat. Důležité je, aby zubní náhrada dobře seděla. Nesmí se uvolnit ani při jídle a ani při hovoru anebo smíchu. Proto s vámi váš zubní lékař prodiskutuje, jaký typ náhrady se pro vás nejlépe hodí.
starší bruneta

Důležitá je dokonalá hygiena

Dnes se náhradní chrup vytváří opravdu na míru každého pacienta. V ústech nesmí nic překážet a náhrada nesmí být tedy nepříjemnou záležitostí. Přesto se každý budoucí majitel musí připravit na to, že si bude určitou dobu zvykat. Někdy se může jednat i o týdny. První dny mohou přinést nadměrné slinění. Přeci jen je to cizí předmět v ústech.
výroba zubů
o   Dentisté často radí, aby si pacient doma nahlas mluvil nebo četl.
o   Lépe si tak zvykne na výslovnost s novými zuby.
o   I to totiž bývá častým problémem.
Je dobré přizpůsobit zprvu i jídelníček. Na začátku se doporučuje spíše měkká strava. Také je nutné nezapomínat na hygienu a svůj nový chrup udržovat v perfektním pořádku. Jen tak může sloužit k naprosté spokojenosti.