Výpočet bmi a porovnání s výsledky

Nový rok, diety, nadváhy, trápení se s přebytečnými kilogramy, které nosíme každý den na svém těle navíc. Řešíte něco podobného? Chtěli byste si vypočítat bmi, abyste vlastně věděli, jak na tom jste? O jaký údaj se to jedná?

BMI neboli zkratka body mass index značí tělesnou váhu. Jedná se o výpočet, na jejímž konci zjistíte číslo, které porovnáte s tabulkou. Podle Vašeho konkrétního výsledného čísla s tabulkou výsledků porovnáte svůj výsledek.

žena tělo

Jak na tom jste se svojí váhou? To prozradí bmi výpočet.

Ten však nemusíte složitě vypočítávat, stačí zadat do online kalkulačky pár základních parametrů a už budete vidět výsledek. Co musíte zadat? Nejprve to, zdali jste muž nebo žena. Dále osobní váhu, výšku a také rok narození. Všechny veličiny jsou velice důležité pro správný výpočet výsledku, takže nešvindlujte, pokud se chcete opravdu dozvědět více o své vlastní hmotnosti a také to, jak na tom vlastně jste. Podle výsledku můžete případně zvolit správnou dietu.

Co můžeme tímto způsobem zjistit? Výsledek označí, jestli nemáte podvýživu, může také ukázat, že máte zcela normální váhu dle Vaší výšky a věku narození nebo může ukázat na malou nadváhu či na vysokou obezitu. To všechno se můžete dozvědět.

činky

Tělesná hmotnost je něco, co řeší více ženy než muži. Ovšem i ti si někteří potrpí na správnou stravu, cvičení a posilování a chtějí si udržovat váhu v optimálních podmínkách. V některých případech může výpočet zkreslovat, například pokud hodně sportujete a máte více svalové hmoty. Může Vám výpočet ukázat nadváhu, přitom se může ve Vašem konkrétním případě jednat o normální váhu, ale tím, že máte více svalů, které jsou těžké, Vám tabulka neodpoví úplně správně.

Proto je výpočet body mass indexu pouze orientační. Vypočítává se z jednoduchého vzorce, proto by měl každý individuálně přihlédnout ke svému stavu. Ovšem mnohým z nás může pomoci, protože poodhalí pravdu, třeba že jsme si mysleli, že jsme v normálu, ale už máme malou nadváhu.