Chcete si koupit psa?

Koupit si malé štěně je velký krok, který byste si předem měli důkladně promyslet. Nejedná se totiž o pouhou věc, nebo malého hlodavce, kterého když nebudete mít čas, zavřete do klece. Pes vyžaduje neustálou pozornost a potřebuje s vámi trávit mnoho času.

Předem si tak rozmyslete, zda jste schopni (a ochotni) se psem trávit i více než dvě nebo tři hodiny denně). Pes potřebuje pravidelné venčení – a o to více, pokud bydlíte v bytě. Nicméně i psi na zahradě se potřebují minimálně jednou denně projít. Být neustále zavření na jednom místě je nudí a nejsou hodní – nemůžete se pak divit rozkousaným věcem, výkalům na zemi, nebo dalším neplechám, které spáchají.

ležící pes

Taky se předem musíte smířit s pořizovací cenou. Například akita inu cena štěněte je kolem dvaceti tisíc korun. Nicméně některé výstavní kusy se mohou vyšplhat i vysoko nad padesát tisíc korun. Za tuto cenu získáte nejen psa, ale i perfektní servis od samotného chovatele. Kdykoliv budete potřebovat, je tu pro vás a připraven vám pomoci s výchovou, nebo se zdravotním stavem. Tyto výhody u bezpapírových psů určitě nenajdete.Navštivte naše partnery,shoes – lídři v módní obuvi!

malé štěně

Také si musíte rozmyslet, zda máte dostatek finančních prostředků nejen na jídlo, ale i na prvotní výbavu – budete určitě potřebovat jak oboje, misku, vodítko, tak pelíšek, kvalitní pamlsky, cestovní klec a mnoho dalšího. Kromě těchto výdajů musíte počítat i s výdaji na zdravotní stav. Pes je živé zvíře, které může být nemocné. Samotná léčba se pak může mnohdy vyšplhat až k několika desítkám tisíc korun – a bohužel i s těmito náklady musíte počítat ještě před samotnou koupí. Pokud na to nemáte, raději si psa nepořizujte – jen by trpěl a nebyl by šťastný.

Zkrátka, myslete na to, že štěně je závazek na mnoho let a ne pouze na jedno léto, nebo hračka pro malé děti, které hraní si se štěnětem brzy omrzí a přestanou si ho všímat.