Fialová barva: kombinace a nápady na vybavení ložnice

Fialová barva je elegantní, tajemná i slavnostní. Není ale vždy snadno použitelná. Až donedávna měli lidé tendenci se této barvě vyhýbat a maximálně ji používat pro doplňky.

Fialová barva

Mystická barva, kterou si oblíbila církev, podle odborníku stimuluje kreativitu, má uklidňující účinek a často se používá proti neuróze a podráždění.

Vychází ze směsi červené a modré a v závislosti na příslušných dávkách se může projevit v tisíci různých odstínech. Od světlejších odstínů, jako je lila a levandule, které jsou ideální pro ženský a romantický nádech místnosti, až po tmavší tóny, jako jsou ostružiny a borůvky.

fialová1

Každý odstín vytvoří jiný efekt. Obecně platí, že světlejší a jasnější tóny činí místnost větší a jasnější, zatímco tmavší mají tendenci místnosti zmenšovat, takže je lepší je používat s mírou. Například pokud uvažujete o použití tmavě fialové barvy na stěny, rozhodněte se pouze pro jednu stěnu nebo její část, abyste zabránili pocitu útlaku v místnosti.

4 oblíbené kombinace

Obecně platí, že kombinací výrazných barev, jako je fialová, s neutrálními tóny, jako je šedá, nemůžete nic pokazit. Tak můžete snadno vytvářit příjemnou a elegantní atmosféru.

Pro ty, kteří se rádi odváží i při zařizování, je možné vytvořit odvážnější kombinace, například fialovou a žlutou, což je ideální kombinace, která nezůstane bez povšimnutí. Žlutá je doplňkovou barvou k fialové a je ideální pro vytvoření silné a zářivé barevné kombinace, která přináší pocit elegance.

Fialová a růžová je ideální kombinace pro beznadějné romantiky. Ideálním prostředí je bezpochyby ložnice.

Fialová a bílá podvědomě evokují provensálský styl.

fialová

Fialová barva v ložnici

Ložnice je sférou odpočinku. Výrazná fialová je stimulující barva, je třeba v ložnici postupovat umírněně. Ve fialové ložnici skvelydomov.cz jsou vítané jemné světlejší tóny, jako je barva šeříku nebo levandule. Je ale také možné použít tmavší odstíny v kombinaci se světlým nábytkem. Na posteli se bude dobře vyjímat světlé povlečení a tmavě fialový přehoz. Zajímavě může působit světlejší měkký koberec a tmavé sametové křeslo.