Teleskopická tyč jako nástavec pro hladinovou síťku a bazénový vysavač

Koupání v bazénu je perfektní pro uvolnění mysli, relaxaci svalové tkáně, navození dobré nálady a životní pohody, eliminaci stresu a depresí a tak není divu, že počet zájemců o tyto výrobky stále roste. Již dávno neplatí, že se jedná jen o rozmar boháčů, a že jsou běžným smrtelníkům nedostupné. Dají se pořídit i v podobě demontovatelných nadzemních nádrží, je možné je zastřešit a vytvořit z nich součást zahradního komplexu, který je zároveň estetickým doplňkem.

dno bazénu

Co je však nejpodstatnější, kromě samotného koupání vyžadují pravidelnou údržbu. Tu za vás obstará filtrační okruh s čerpadlem a boxem s křemičitým pískem či zeolitem a prostředky bazénové chemie, s nimiž udržíte vodu v patřičné kvalitě bez choroboplodných zárodků a nečistot. Součástí čisticího procesu je také bazénový vysavač.

Odsávání spadu nečistot je důležité vzhledem k tomu, že žádná filtrace ani chemie nezabrání gravitaci a usazování některých drobných usazenin na dně. Vysavač můžete pořídit buď částečně, nebo plně automatický, které šetří váš čas, anebo ruční nástavec na teleskopickou tyč Chlorito.cz.

klobouk na hladině

Jestliže se domníváte, že ruční nástavec za pár stokorun nezastane tolik práce, jako automat, pak se mýlíte. Odsávání je pak sice plně ve vaší režii, ale když jej neodbudete, bude naprosto dostačující.

Nepodceňujte fyzickou práci

Robotické a plně automatické mechanismy mají dnes zelenou a jsou propagovány všude kolem nás, např. chytrá auta, chytré domácnosti, televizory, osvětlení, stínící technika atd. Má to však i odvrácenou stranu mince a sice svádí to více lenošit a odkládat fyzickou námahu ad acta.

Víte, že v lepší kondici jsou právě lidé, kteří fyzicky pracují např. na zahradě s obyčejným rýčem a lopatou? Anebo ti, co pravidelně zametají chodník obyčejným koštětem, shrabují listí hráběmi, nikoli fukarem, odklízí sníh hrablem, nikoli sněhovou frézou? To samé se může týkat i vás, jestliže vsadíte na ruční vysavač, procvičíte svalové partie rukou, nohou i trupu, uvolní se do krve endorfiny a budete mít také lepší náladu.