Jak se levně vystěhovat

Kdy se raději spolehnout na profesionály

Profesionál má v jakémkoli oboru jednu zásadní výhodu vůči amatérům, a sice že na základě svých nabytých zkušeností šetří energii a využívá ji efektivně tam, kde to přináší okamžitý výsledek. Amatéři často tápou a teprve objevují správná řešení, čímž ztrácí čas, peníze, fyzickou sílu i psychickou odolnost. Jistě, že se z amatéra může stát profesionál, ale není to obráceně, že by se z profesionála stal amatér. To samé se vztahuje na stěhováky, kteří mají potřebné technické prostředky a své postupy, takže mohou zasahovat operativně a rychle.

krabice na stěhování

Kdy se tedy vyplácí jít cestou oslovení stěhovací firmy levného stěhování v Praze?

Když je to moc daleko – některé z vás to bude lákat přestěhovat celý byt třeba s pronajatou dodávkou nebo přívěsem za tažné zařízení, ale když to bude na hodně dlouhou vzdálenost, kterou budete muset zvládnout nadvakrát nebo i natřikrát, ztratíte tolik času, projede tolik benzínu či nafty a vyčerpá vás to natolik, že je lepší oslovit někoho, kdo to přemístí jedním vozem naráz.

kartonová krabice

Když je to hodně těžké – svépomocné přestěhování může ztroskotat na hmotnosti břemen, s nimiž buď nepohnete vůbec, nebo vás zdecimují. Každý není kulturista a navíc jsou někdy ve hře i schody bez výtahu, kudy je přenášení takových předmětů hotový horor. Kupříkladu taková velká a těžká nerozkládací sedací souprava, starožitný obrovský a masivní psací stůl nebo skříňový trezor prověří schopnosti každého z vás.

Když se nedaří něco rozebrat – stěhovací firmy nabízí i službu rozmontování nábytku a zpětného smontování na novém místě. Pro někoho je to vyloženě výhra, stává se, že schází montážní návod, není k dispozici potřebné nářadí, nemáme při ruce pomocníka nebo se obáváme poškození nábytku. Stěhovací firmy jsou pojištěné a pojistná smlouva se vztahuje i na tyto práce.