JEDNODUCHÉ KROKY PRO PŘIROZENĚ UPRAVENÉ OBOČÍ

TVAR OBOČÍ JE NEZBYTNÝ ZÁKLAD
Nejdůležitějším krokem je určit tvar obočí, který je specifický pro každý typ obličeje. Nejlepším řešením je samozřejmě návštěva kosmetičky, ale pokud se z nějakého důvodu nemůžeme poradit s odbornicí, poslouží nám obyčejná tužka na obočí, kterou přiložíme k obličeji tak, aby tvořila spojnici mezi vnitřním koutkem oka a krajem nosu. Takhle zjistíme místo, kde obočí začíná a chloupky před tužkou (směrem k nosu) můžeme vytrhat.
Konec obočí zjišťujeme propojením kraje nosu, tentokrát s vnějším koutkem oka. Když víme, jak bude obočí veliké, můžeme vyměřit jeho nejvyšší bod tak, že povedeme tužku přes střed oka, a tam, kde se tužka dotkne chloupků je náš “bod lomu”. Nejvyšší místa u obou obočí by měla tvořit linii – respektive by měla ležet ve stejné úrovni.
péče o oči.jpg
METODY BARVENÍ OBOČÍ
Po vytrhání zbytečných chloupků a připravení správného tvaru obočí je na řadě jeho doplnění. Existuje několik metod barvení obočí, ale tím nejjednodušším je barvení tužkou, stínem nebo gelem. Kombinací všech třech produktů lze správným používáním docílit přirozeného vzhledu.

umělé řasy.jpg
TUŽKA NA OBOČÍ
Tužka by měla být alespoň o odstín nebo o dva světlejší, než je barva našeho přirozeného obočí či barva vlasů . Rozhodně nikdy nepoužíváme odstín tmavší (ať jsou vlasy barvené nebo nejsou). Tužku na obočí volíme měkčí, aby šla snadněji rozmazávat a nepůsobila nepřirozeně. Nejprve pročešeme chloupky kartáčkem a pomocí velmi krátkých a jemných tahů je jednotlivě dokrelujeme.

STÍNY NA OBOČÍ
Po doplnění chybějících chloupků si připravíme vatovou tyčinku nebo štěteček a tužku rozmažeme do ztracena. Za pomocí stínů obočí zahustíme a doladíme do konečného looku.

GEL NA OBOČÍ
Nakonec můžeme výsledek zafixovat gelem. Existují gely barevné, ale i bezbarvé. Pokud jsme s úpravou obočí spokojené a dále ho zvýrazňovat nechceme, zafixujme chloupky pouze gelem bezbarvým a máme hotovo.