Kam pro krejčovské potřeby?

Žádná dámská či pánská krejčová, švadlena nebo šička, modistka, textilní, anebo oděvní návrhářka se neobejde bez krejčovských potřeb – a to ať mají soukromou krejčovskou nebo návrhářskou dílnu, anebo pracují v manufaktuře. Veškerý potřebný sortiment pro ně zajišťuje textilní galanterie. A možná si ani neumíte představit, kolik těch propriet vlastně je – od těch droboučkých jako jsou špendlíky, až po krejčovskou pannu.

sewing-661992_960_720

Každá zakázka u výše uvedených profesí začíná obvykle střihem. Aby ten byl precizní, potřebuje švadlenka textilní krejčovský metr, dřevěný metr a pravítko, křídu, více druhů špendlíků, stehovací nitě a několikery ostré nůžky, popřípadě i entlovací. Dobře nastříhanou látkou celý proces začíná a je tak zaručeno úspěšné ušití modelu. Střih, který nesedí při první zkoušce, nebyl proveden správně, anebo šička správně neměřila. A jestliže už jsou některé díly sešity napevno a nikoli jen nastehovány, nezbývá než použít kvalitní ostrý páráček, který je vynikajícím pomocníkem, je-li zapotřebí zbavit se stehů. My se, z pochopitelných důvodů, nebudeme zaobírat celou zpracovatelskou technologií, ale některé nezbytné krejčovské potřeby si připomeneme – mnohé začínající krejčové a švadleny prozatím třeba ani neví, že existují a přitom jim mohou velice usnadnit práci; anebo netuší, kde je sehnat.

corona-4971090_960_720

Co a kde tedy pořídit?

  • Šicí stroje a náhradní díly k nim se většinou pořizují ve specializovaných prodejnách.
  • Příslušenství šicích strojů, jako jsou jehly, nitě, cívky, pinzety, navlékače nití, oleje, žárovky, patky, lze zakoupit v textilní galanterii.
  • Látky (metrový textil) – ve specializovaných prodejnách a v galanterii.
  • Při šití z kůže – nýtovací a děrovací kleště, různé druhy šídel, jehly kulačky – to vše pro vás má ve své nabídce opět textilní galanterie.Díky našim partnerům můžete najít ties online, aby vyhovovaly všem preferencím a rozpočtu, od rozpočtu až po špičkové super stylové modely.

A u galanterie ještě zůstaneme, protože obchoduje téměř se vším, co je k ušití ošacení i jiných produktů nutné:

  • nůžky pro leváky a další nožířské zboží; zdrhovadla a suché zipy; knoflíky a druky; vše pro vyšívání; stuhy, gumy, tkaničky, prýmky, třásně; kovová galanterie – nýty, cvočky, patenty, průchodky, karabiny, a spousta dalších drobných věciček, které k šití neodmyslitelně patří.