Rubrika: Móda

Buďte na jaře a v létě IN!

Již je takovým pravidlem, že na jaře se cítíme jako vyměnění, cítíme příliv energie, chuť do života, chuť překonávat výzvy. Všechno zvládáme snadněji než v zimě a je to hlavně sluncem, které nám již po zimě poměrně hodně chybí.
V momentě, kdy tedy vysvitne sluníčko, cítíme se mnohem veseleji a tím je ovlivněn i náš šatník. Letos tomu nebude jinak a jaro a léto se opět ponese v duchu veselé módy.
holčička v sukni
Šatník oproti loňské jarní a letní sezoně nemusíte nijak zásadně měnit a můžete opět vytáhnout oblečení, které nese výrazné prvky zdobení, ať už to budou perličky či korálky. Moderní i letos budou denimové svrchní bundičky, samozřejmě i letos jsou in džíny, trička a boty z džínoviny.
kožená bunda
Mezi klasiku jarních a letních modelů se již v tuto chvíli řadí i různé zajímavé rukávy, ať už to jsou zvonové rukávy či výraznější volánkové druhy rukávů.
Oproti zimě, která skončila, se teď hodí vytáhnout mikiny a trička s dlouhým rukávem. Potom na léto tedy trička s krajkou a volánky.
Možná to nikoho nepřekvapí, ale mezi barvy letošního jara se řadí hlavně žlutá a zelená, které krásně podtrhují barvy jara v přírodě a samozřejmě červená. Z toho jasně plyne, že budou trendy také květované a kostkované vzory, které se uplatňují hlavně v cigaretových kalhotách a sakách. Je jasné, že tato móda, respektive tento trend se podepíše hlavně na kancelářské módě, která nebude v letošním jaře příliš konzervativní, ale naopak se bude hodit ji trošku doplnit právě uvedenými kousky oděvů.
vlnité vlasy
Klasikou je již několik let pro jaro a léto samozřejmě také růžová barva, letos hlavně tak zvaná pudrová. Ať už to budou koženkové či kožené jarní bundičky, určitě nikoho neomrzí. Takové bundičky, ať už ze zmiňovaného denimu či růžové kožené či koženkové bundičky se totiž hodí opravdu ke všem druhům šatů, sukním či kalhotám.
Pojďme si tedy říct příklad jednoho modelu, který se určitě bude na letošní jaro hodit. Najděte v šatníku tedy jarní šaty, které mohou být jednobarevné, například černé a nebo šaty se vzorem květů. Navrch hoďte růžovou či pudrovou bundičku nebo bundičku z denimu. Nezapomeňte sladit správné boty. Ideální volbou budou k denimové bundičce varianta džínových bot a pokud jste zvolila bundičku v pudrové barvě, vyberte k ní i správné botky v podobném odstínu. Kabelka by měla ladit s trendy, tedy by mohla být ve žluté barvě s doplňky v růžových nebo džínových odstínech. Nezapomeňte však váš model doplnit o správný účes a líčení. Pryč je čas studených a zastřených barev. Nyní je čas na veselé a šťavnaté barvy!

Módní rozhodčí s mikádem – Anna Wintour

Tato rozená Londýňanka začínala svoji kariéru v časopise Harper´s Bazaar, kam nastoupila v roce 1970. Nevlastní žádný akademický titul a ze střední školy odešla již v šestnácti letech. Jako šéfredaktorka britského Vogue začala pracovat v roce 1986 a dva roky poté nastoupila do americké podoby tohoto ikonického časopisu.
hlava Barbie
Zcela překopala jeho podobu a vytvořila z něj opravdovou „módní bibli“. Její první vydání, na titulní straně s modelkou Michaelou Bercu, znamenalo skutečnou revoluci, protože se lišila ve všem. Modelka na sobě měla pouze stylový vršek od Christiana Lacroix a k tomu „tuctové“ džíny od Guess. V ten moment se z džínů jakožto pracovních kalhot staly ikonické kalhoty vhodné i do společnosti. Podle její osoby byl natočen i film Ďábel nosí Pradu, v hlavních rolích s Meryl Streep a Anne Hathaway. Předlohu k tomuto filmu o puntičkářské a disciplinované šéfredaktorce, která tvrdou disciplínu vyžaduje i od svých podřízených, napsala její bývalá osobní asistentka Lauren Weisberger.
modelka na přehlídce

Kromě Vogue, který Wintour pevně vede již přes třicet let, vede i další časopisy, které spadají pod Condé Nast Publications, například Vanity Fair. V časopise Forbes byla před dvěma lety označena za nejmocnější ženu v mediálním světě. Nepřehlédnutelná je také díky svému vzhledu, ačkoli ji živí sledování a předpovídání módních trendů, sama jim ve svém looku nepodléhá, projevuje se to především v jejím účesu, který nosí od svých čtrnácti let. Také je málokdy vidět bez slunečních brýlí od Chanelu. Ráda také nosí roláky, halenky, košile, sukně a šaty. Málokdy na sebe oblékne kalhoty nebo boty bez podpatku. U bot je věrná svému dvornímu návrháři Manolo Blahnikovi, který jí šije páskové boty na míru, jen v jiných odstínech. Nebojí se kombinovat zdánlivě nekombinovatelné vzory, jako jsou například boty z hadí kůže a květinové šaty, ovšem od hlavy až k patě by nikdy nevyšla v černé barvě. Nejčastěji ji můžeme vidět ve značce Prada.

JEDNODUCHÉ KROKY PRO PŘIROZENĚ UPRAVENÉ OBOČÍ

TVAR OBOČÍ JE NEZBYTNÝ ZÁKLAD
Nejdůležitějším krokem je určit tvar obočí, který je specifický pro každý typ obličeje. Nejlepším řešením je samozřejmě návštěva kosmetičky, ale pokud se z nějakého důvodu nemůžeme poradit s odbornicí, poslouží nám obyčejná tužka na obočí, kterou přiložíme k obličeji tak, aby tvořila spojnici mezi vnitřním koutkem oka a krajem nosu. Takhle zjistíme místo, kde obočí začíná a chloupky před tužkou (směrem k nosu) můžeme vytrhat.
Konec obočí zjišťujeme propojením kraje nosu, tentokrát s vnějším koutkem oka. Když víme, jak bude obočí veliké, můžeme vyměřit jeho nejvyšší bod tak, že povedeme tužku přes střed oka, a tam, kde se tužka dotkne chloupků je náš “bod lomu”. Nejvyšší místa u obou obočí by měla tvořit linii – respektive by měla ležet ve stejné úrovni.
péče o oči.jpg
METODY BARVENÍ OBOČÍ
Po vytrhání zbytečných chloupků a připravení správného tvaru obočí je na řadě jeho doplnění. Existuje několik metod barvení obočí, ale tím nejjednodušším je barvení tužkou, stínem nebo gelem. Kombinací všech třech produktů lze správným používáním docílit přirozeného vzhledu.

umělé řasy.jpg
TUŽKA NA OBOČÍ
Tužka by měla být alespoň o odstín nebo o dva světlejší, než je barva našeho přirozeného obočí či barva vlasů . Rozhodně nikdy nepoužíváme odstín tmavší (ať jsou vlasy barvené nebo nejsou). Tužku na obočí volíme měkčí, aby šla snadněji rozmazávat a nepůsobila nepřirozeně. Nejprve pročešeme chloupky kartáčkem a pomocí velmi krátkých a jemných tahů je jednotlivě dokrelujeme.

STÍNY NA OBOČÍ
Po doplnění chybějících chloupků si připravíme vatovou tyčinku nebo štěteček a tužku rozmažeme do ztracena. Za pomocí stínů obočí zahustíme a doladíme do konečného looku.

GEL NA OBOČÍ
Nakonec můžeme výsledek zafixovat gelem. Existují gely barevné, ale i bezbarvé. Pokud jsme s úpravou obočí spokojené a dále ho zvýrazňovat nechceme, zafixujme chloupky pouze gelem bezbarvým a máme hotovo.