Penzion v Českých Budějovicích – ideální zakončení plavby po Vltavě

České Budějovice, zkráceně dle místního folklóru „Budějce“, jsou centrem jedné z nejatraktivnějších turistických oblastí Evropy. Když se řekne Jižní Čechy, má to zvuk, a kdo jim alespoň trochu nahlédl pod pokličku, tento fakt vám posvětí.

Český Krumlov

Levné penziony České Budějovice se mohou stát vaším dočasným domovem, pokud máte zájem přesvědčit se na vlastní oči o tom, jak malebná, rozmanitá a půvabná krajina se tu nachází, a my máme pro vás tip, jak dovolenou v této oblasti pojmout. Co takhle vypravit se na vodu a splout Vltavu až do budějovického centra a prodloužit si pobyt o prohlídku města, případně s výletem až na zámek v Hluboké nad Vltavou?

Hluboká nad Vltavou

Zakončete vodáckou výpravu v Budějicích

Vodácké vybavení včetně plavidel lze vypůjčit v některé z mnoha půjčoven v blízkém okolí včetně zajištění dopravy, takže jediné, co se vám tu hodí, je vlastní vůz pro případné výlety a změnu programu, případně jízdní kola, s nimiž můžete plavbu po řece pěkně skloubit.

První den můžete na kolech absolvovat projížďku z Loučovic podél Čertových proudů do Vyššího Brodu a odpoledne splout krátký úsek do Rožmberku nad Vltavou, jsou tu dobře vybavené kempy a hlavně nádherná příroda. Druhý den snadno zvládnete plavbu do Českého Krumlova – Nového Spolí a třetí den nevyplatí věnovat prohlídce města, zámeckého areálu, případně s výjezdem na kolech na Kleť.

Čtvrtý den byste mohli doplout přírodní rezervací až k hradu Dívčí Kámen a pátý den doplout až k soutoku s Malší, na okraji městského parku Stromovka. Objednané ubytování v penzionu vám přijde vhod, po pěti nocích strávených v kempech se jistě rádi osprchujete teplou vodou a ulehnete na měkký povrch lůžka, které je přece jen komfortnější, než spacák na karimatce.

Zbývající dva dny pobytu ve městě (a možná, že si pobyt ještě prodloužíte) můžete využít na prohlídku historického centra, Černé věže, planetária, na návštěvu koupaliště na Sokolském ostrově, na posezení v kavárnách, cukrárnách, restauracích nebo čajovnách, anebo na cyklovýlet až na zmiňovaný zámek v Hluboké nad Vltavou.