Podle čeho si vybrat povlečení do ložnice?

Co si budeme říkat, to, jakou máme náladu, velmi často záleží na tom, jak dobře jsme se vyspali. Kvalitní spánek závisí na psychickém rozpoložení člověka. Neméně důležitá je ovšem také atmosféra při usínání. S ní jistě souvisí to, v jakém prostředí usínáme, např. tedy i to, jaké máme povlečení.  
kostkovaná látka.jpg
Z čeho tedy můžeme vybírat? Z jakých materiálů?
Prvním materiálem, který asi člověka v souvislosti s povlečením napadne, je bavlna. Často do ní bývají přidávané různé příměsi umělých vláken, ale lze koupit i tzv. čistou bavlnu, i když je asi logické, že si za ni budete muset trochu připlatit.
Kdo by neznal krepové povlečení? Jedná se o krepovanou tkaninu, což znamená, že látka má na sobě velké množství záhybů. Její velkou předností je, že se nemačká, a tudíž není nutné ji žehlit. Navíc, pokud se jedná o kvalitně takto zpracovanou látku, je velice jemná a příjemně klouže.
Další, velice luxusní variantou je povlečení saténové. Svým zpracováním, protože se musejí upravit dlouhá bavlněná vlákna, je satén velice drahý i technologicky náročný. Určitě se však vyplatí do něj investovat. Díky nákladné výrobě je lehký, lesklý, vhodný pro alergiky, a co je nejdůležitější, téměř nezničitelný.
Zatímco satén se hodí více na teplé letní noci, na ty chladnější se hodí např. opět drahý damašek. Je jemný, s ručně vyšívanými vzory. Jedná se o hustší tkaninu.
modré osušky.jpg
Velice teplým materiálem je flanel, který je však trošku těžší než předchozí materiály. To ale v zimních dnech není na škodu.
Při výběru povlečení byste měli také zvážit, s jakým prostěradlem budete kombinovat. Můžete vybírat opět z bavlny a saténu, dále vzorovaného jerseye nebo teplého a měkkého froté. A dále vezměte v úvahu, které potisky či vyšívání budou dobře pasovat jednak vašemu interiéru, jednak šířce a typu postele. Díky možnosti digitálního  tisku je k dispozici velké množství variant.