Rám postele


Abyste se vyspali dorůžova, tak je zapotřebí si zakoupit správnou postel, přičemž základním prvkem je rozhodně rám, kde vítězí materiál masiv.

Rám postele

Rozměry a vlastnosti

Pokud chcete mít pohodlný a ničím nerušený spánek, tak je rozhodně zapotřebí si zakoupit správnou postel. Základem postele je rozhodně konstrukce, protože ta drží veškerou váhu a zajišťuje pevnost celku. Abyste se mohli třeba pohodlně dívat na televizi nebo si číst, tak je rozhodně dobré mít na posteli čelo. Navíc si nebudete dřít a špinit stěnu, což je velká výhoda a za postelí nezůstane nevzhledný flek.

dřevěná postel

Dále je zapotřebí zvolit vhodné rozměry, aby postel nebyla zbytečně velká, ale na druhou stranu jste se nemuseli mačkat. Standardní šířka jsou dva metry a šířka pro jednoho člověka 80 či 90 centimetrů. Jestliže jste vysocí, tak je vždy dobré mít délku o dvacet centimetrů vetší než Vaši výšku, abyste se vyhnuli nepříjemnému trčení nohou. Vzhledem k chladu, jenž jde od země a pohodlí při vstávání je dobré volit výšku postele okolo 60 centimetrů, kdy vstávání nedělá problém ani starším lidem s horší pohyblivostí.

Materiál

Je dobré se zaměřit i na design a barvu konstrukce, protože by měla ladit k nábytku a celkově k místnosti. Přeci jen je to výrazný prvek s velkými rozměry, takže se jen tak v místnosti neztratí. Je dobré se podívat i na všechny rozměry, aby se rám na požadované místo vlezl a vyhovoval Vám k výběru roštu a matrace. Co se týče materiálu, tak zde máme hned několik variant. První je měkké dřevo, což je levný materiál, ale moc toho nevydrží, takže je vhodný pro občasné přespání třeba na chatě.

větev borovice

Měně častý materiál, který je spíše do speciálních místností je kov. Při jeho správném ošetření vydrží opravdu dlouho a můžete se těšit ze skvělé pevnosti. Vůbec nejčastějším materiálem pro každodenní spaní, který se hodí do každé domácnosti je masiv. Vydrží i změny teplot a vlhkost, přičemž vyniká pevností a dlouhou životností. Postel boroviceDrevenynabytek-borovicemasiv je tedy pro komfortní spánek naprosto ideální.