Stěhování v Praze v problematických lokalitách


Stěhovací firmy se živí velmi tvrdou a namáhavou prací a každý není schopen ji vykonávat tak, aby dosáhl uspokojivých výsledků. Když se stěhujete sami z bytu do bytu, je to jednorázová akce, ale kdybyste ji měli podnikat každý týden několikrát, je to něco úplně jiného.

Lidé si najímají stěhováky v různých lokalitách a stěhovací firma neodmítá zakázky jen proto, že je to zrovna támhle, a že to tam bude náročné a obtížné. Přestěhují každého, kdo o to požádá, a patříte-li právě vy k některé z následujících situací, nemějte obavy, že byste se museli stěhovat na vlastní pěst:

stěhování bytu

Kluzký terén – v některých lokalitách se můžete setkat s blátivým terénem, jsou to např. novostavby na okraji Prahy, kde ještě není plně rozvinutá infrastruktura – asfaltový povrch na silnici, chodníky apod. I zde si stěhováci umí poradit.

Problematický příjezd – stěhovací firmy by měly mít od vás zajištěn přístup až k objektu, a to se týká i parkování. V Praze se za parkování obvykle platí a v případě stěhování je nutné zajistit parkovací místo na městském úřadu. Toto musíte zařídit vy, a za parkování také zaplatit příslušný obnos.

stěhování domu

Velmi těžké a objemné předměty – stěhováky nesmí zastavit ani varhany, to je sice trochu extrémní příklad, ale máte-li doma klavír, skříňový či stěnový trezor, rozsáhlou kuchyňskou linku nebo velký pultový mrazák, nemějte obavy, že by si s tím firma neporadila. Stěhování se totiž týká i větších zakázek, jako jsou např. strojírenské podniky se soustruhy a frézkami.

Obrovský rozsah stěhování – lidé mohou mít zábrany kontaktovat stěhovací firmy i z toho důvodu, že jim připadá jejich požadavek příliš nereálný, neboť se domnívají, že to firma nemůže zvládnout. Jsou to např. situace, kdy je třeba přestěhovat během jednoho dne vícegenerační objekt, vilu s bazénem, dům i s vybavením garáže a prostorné dílny, zahradnictví, malovýrobu, větší skladové prostory atd. Pamatujte, že levné stěhování v Praze, to nejsou jen byty v paneláku.