Krásný domov podle dětí

·         Mapa
Všechny děti milují malování, a jejich terčem se může stát cokoli: papír, látka, pes nebo zeď. Nabídněte jim tentokrát obrovský papír, pověste jej na zeď, a nechte je vynikat. Co třeba nakreslit okolí domu, vaši rodinu nebo oblíbené pohádkové postavičky. Budete muset dohlédnout, aby se děti držely jen papíru, ale na druhou stranu získáte naprosto originální velkoformátový obraz, kterému není na světě rovno.

štětce na malování
·         Mobil z CD
Určitě i vy máte doma CD a DVD, které, buďme upřímní, už stejně nikdy nikdo nebude sledovat ani poslouchat. Tak proč je nevyužit. Stačí k tomu dvě tyčky a trocha provazu. Tyče překřižte, svažte k sobě, několik desek uvažte na výšku tak, aby se v jejich lesklé straně odráželo slunce, a pověste do okna. Vaše děti budou nadšené, až uvidí všechny odstíny duhy, které lámající se světlo hází na zeď.

·         Hodiny
Vyndejte z hodin ciferník, obkreslete jeho velikost, a nechte děti, ať si vyrobí svůj vlastní. Může to být cokoli, nakreslený obrázek, koláž nebo třeba frotáž, tedy obkreslená textura látky. Mladším dětem pomozte na ciferník dopsat čísla, ty starší se alespoň pocvičí. Nebo si můžete postavit celé hodiny. Kupte v krámě hodinový strojek, a na místo každé hodiny pověste na stěnu drobný předmět. Může to být cokoli: malý obrázek v rámečku, fotka dítěte, na kterou mu dovolíte nalepit nebo nakreslit cokoli ho napadne, nebo třeba i malý pomalovaný, obroušený a nalakovaný kus dřeva. Fantazii se meze nekladou.

malování na tácky
·         Krmítko pro ptáky
Pokud máte balkon či zahrádku, nechte dítě vyrobit krmítko pro jeho zvířecí kamarády. Stačit vám k tomu bude klidně i obyčejná plastová lahev, které kousek nad dnem vyříznete dostatečně velký otvor. Dovnitř pak nasypete krmení, samozřejmě jen pod úroveň řezu, a pověsíte na strom. A pak už se můžete jen kochat bohatstvím přírody ve vašem blízkém okolí.