Proti čemu do boje s nachlazením

Nachlazení není rozhodně nic příjemného, a už vůbec ne chřipka. Když už na nás nějaký ten bacil skočí, je už na prevenci pozdě. Proto je důležité začít včas a být připraveni. Rýma, kašel a jiné projevy nachlazení nejsou v zimních měsících ničím neobvyklým. Jak jim předcházet a eliminovat je, k tomu stačí dodržovat několik zásad.
 dívka s horečkou
Chřipka je nemoc, která se projevuje problémy s dýcháním a bohužel je přenosná vzduchem, tedy k ní můžete přijít kdekoliv, kde jsou lidé, tedy v zaměstnání, v hromadné dopravě, v čekárně u lékaře, při návštěvě obchodního centra, v kině. Ale i tomuto virovému onemocnění se dá bránit. Počasí ovlivnit nelze a vycházet ven musíme, vyhýbejte se alespoň přechodům z velkého tepla do zimy, takové teplotní skoky pro lidský organismus nejsou zrovna ideální. V boji s nemocemi obstojí lépe ti, kdo jí zdravě a hýbou se, jejich obranyschopnost a imunita jsou velkou výhodou. Kromě toho, hlavně v zimě, je třeba mít dostatečný přísun vitamínů a minerálních látek, pokud tedy nejíte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, pořiďte si alespoň vitamínové doplňky. Pokud to jen trochu jde, nevyhledávejte zbytečně místa, kde se soustředí více lidí, tedy žádné zbytečné návštěvy obchoďáků, kulturních akcí apod.
 léky na horečku
Ovoce a zelenina by měly být součástí jídelníčku během celého roku, pokud je tedy ve svém jídelníčku máte pravidelně, až tak velká změna to pro vás nebude. Hlavní je dostatek vitamínu C, který výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu, tedy pomeranče, citróny a jiné druhy citrusů. Nepodceňujte také oblečení, to by mělo být přizpůsobeno aktuálními počasí. Ideálním nápojem pro chladné dny je pak čaj s citrónem a medem, v posledních letech se u nás rozšířilo i používání zázvoru.
 
A všechno uvedené můžete ještě podpořit užíváním doplňků, které podporují a zvyšují imunitu. Prevence je v každém případě příjemnější než léčení samotné nemoci.