Rubrika: Dům a byt

Jak na odvzdušnění topení?

Slyšíte zapnutý kotel, přesto topení zůstane chladné? Pak je čas na odvzdušnění. Také na začátku topného období je vhodné provádět odvzdušnění.
bílý plochý radiátor

Proč je odvzdušnění tak důležité?

V topných systémech dochází k akumulaci vzduchu. To znamená, že v systému není dostatek prostoru pro teplou vodu a v bytě pak není teplo. Pokud si myslíte, že odvzdušňovací proces je nesmyslný, měli byste vědět, že pravidelné provádění tohoto procesu snižuje náklady na vytápění a šetří energie. Teprve tehdy, když se může ohřátá voda snadno rozložit, se topení rychle ohřeje a především funguje na plný topný výkon.

Jak dlouho trvá odvzdušnění?

Odvzdušnění je nejen bezpečné, ale také rychlé. Každý systém ohřevu bude v průměru vyžadovat pět minut pro jediný proces odvzdušnění (bez přípravy).

●       Nejdůležitějším nástrojem pro odvzdušnění ohřívače je čtvercový klíč na odvzdušňování, který lze koupit v železářství nebo v obchodech pro kutily.
●       Sběrná nádoba je důležitá pro zachycení uniklé vody.
●       Mějte po ruce i kus hadru. Pokud voda kape na látku nebo hadr, podlaha se nezašpiní.

kočka na radiátoru

Jak to funguje?

1.   Zvyšte topení na maximum.Ještě než správně začnete provádět odvzdušnění, měla by se hlavice termostatu u topení otočit na nejvyšší úroveň.
2.   Vypněte oběhové čerpadlo.Majitelé by měli vypnout oběhové čerpadlo tak, aby vzduch přestal cirkulovat v radiátorech a v potrubí. Kdo nemá přístup k čerpadlu, musí zajistit, aby topný okruh v bytě byl vypnutý.
3.   Počkejte hodinu.Nyní je čas počkat, až bude v topení dostatek vzduchu. Jedna hodina stačí.
4.   Proces odvzdušnění může začít.U nejvýše položených ohřívačů v domě se shromažďuje většina vzduchu – proto by se mělo začít zde. Vezměte klíč k odvzdušnění a umístěte sběrnou nádobu a hadřík tak, aby se dala zachytit unikající voda.
5.   Otevřete odvzdušňovací ventil.Klíč se nyní nachází na odvzdušňovacím ventilu, který je umístěn naproti termostatu. Odvzdušňovací ventil se nyní otočí – o čtvrt až půl otáčení proti směru hodinových ručiček. Mírně syčivý zvuk se ozve, jakmile vzduch uniká z radiátoru. Ventil topení by se neměl dále otvírat.
6.   Kompletníodvzdušněnímůže být úspěšně dokončeno, až z otvoru začne téct stálý proud vody. Pak konečně můžete ventil uzavřít ventilovým klíčem.
7.   Zkontrolujte tlak vody.Kromě toho by měl být na tlakoměru zkontrolován tlak vody topného systému. Je-li tlak příliš nízký, musí být topná voda doplněna. Poté je systém úspěšně odvzdušněn.Jak je uvedeno v tomto článku, můžete si procházet výběr dostupných nabídek na smartphony a nejlepší značky a prozkoumat je cell phone servisní plány, které nejlépe vyhovují vašim potřebám.

Podle čeho si vybrat povlečení do ložnice?

Co si budeme říkat, to, jakou máme náladu, velmi často záleží na tom, jak dobře jsme se vyspali. Kvalitní spánek závisí na psychickém rozpoložení člověka. Neméně důležitá je ovšem také atmosféra při usínání. S ní jistě souvisí to, v jakém prostředí usínáme, např. tedy i to, jaké máme povlečení.  
kostkovaná látka.jpg
Z čeho tedy můžeme vybírat? Z jakých materiálů?
Prvním materiálem, který asi člověka v souvislosti s povlečením napadne, je bavlna. Často do ní bývají přidávané různé příměsi umělých vláken, ale lze koupit i tzv. čistou bavlnu, i když je asi logické, že si za ni budete muset trochu připlatit.
Kdo by neznal krepové povlečení? Jedná se o krepovanou tkaninu, což znamená, že látka má na sobě velké množství záhybů. Její velkou předností je, že se nemačká, a tudíž není nutné ji žehlit. Navíc, pokud se jedná o kvalitně takto zpracovanou látku, je velice jemná a příjemně klouže.
Další, velice luxusní variantou je povlečení saténové. Svým zpracováním, protože se musejí upravit dlouhá bavlněná vlákna, je satén velice drahý i technologicky náročný. Určitě se však vyplatí do něj investovat. Díky nákladné výrobě je lehký, lesklý, vhodný pro alergiky, a co je nejdůležitější, téměř nezničitelný.
Zatímco satén se hodí více na teplé letní noci, na ty chladnější se hodí např. opět drahý damašek. Je jemný, s ručně vyšívanými vzory. Jedná se o hustší tkaninu.
modré osušky.jpg
Velice teplým materiálem je flanel, který je však trošku těžší než předchozí materiály. To ale v zimních dnech není na škodu.
Při výběru povlečení byste měli také zvážit, s jakým prostěradlem budete kombinovat. Můžete vybírat opět z bavlny a saténu, dále vzorovaného jerseye nebo teplého a měkkého froté. A dále vezměte v úvahu, které potisky či vyšívání budou dobře pasovat jednak vašemu interiéru, jednak šířce a typu postele. Díky možnosti digitálního  tisku je k dispozici velké množství variant.

Krásný domov podle dětí

·         Mapa
Všechny děti milují malování, a jejich terčem se může stát cokoli: papír, látka, pes nebo zeď. Nabídněte jim tentokrát obrovský papír, pověste jej na zeď, a nechte je vynikat. Co třeba nakreslit okolí domu, vaši rodinu nebo oblíbené pohádkové postavičky. Budete muset dohlédnout, aby se děti držely jen papíru, ale na druhou stranu získáte naprosto originální velkoformátový obraz, kterému není na světě rovno.

štětce na malování
·         Mobil z CD
Určitě i vy máte doma CD a DVD, které, buďme upřímní, už stejně nikdy nikdo nebude sledovat ani poslouchat. Tak proč je nevyužit. Stačí k tomu dvě tyčky a trocha provazu. Tyče překřižte, svažte k sobě, několik desek uvažte na výšku tak, aby se v jejich lesklé straně odráželo slunce, a pověste do okna. Vaše děti budou nadšené, až uvidí všechny odstíny duhy, které lámající se světlo hází na zeď.

·         Hodiny
Vyndejte z hodin ciferník, obkreslete jeho velikost, a nechte děti, ať si vyrobí svůj vlastní. Může to být cokoli, nakreslený obrázek, koláž nebo třeba frotáž, tedy obkreslená textura látky. Mladším dětem pomozte na ciferník dopsat čísla, ty starší se alespoň pocvičí. Nebo si můžete postavit celé hodiny. Kupte v krámě hodinový strojek, a na místo každé hodiny pověste na stěnu drobný předmět. Může to být cokoli: malý obrázek v rámečku, fotka dítěte, na kterou mu dovolíte nalepit nebo nakreslit cokoli ho napadne, nebo třeba i malý pomalovaný, obroušený a nalakovaný kus dřeva. Fantazii se meze nekladou.

malování na tácky
·         Krmítko pro ptáky
Pokud máte balkon či zahrádku, nechte dítě vyrobit krmítko pro jeho zvířecí kamarády. Stačit vám k tomu bude klidně i obyčejná plastová lahev, které kousek nad dnem vyříznete dostatečně velký otvor. Dovnitř pak nasypete krmení, samozřejmě jen pod úroveň řezu, a pověsíte na strom. A pak už se můžete jen kochat bohatstvím přírody ve vašem blízkém okolí.

Splněný sen

Zařizování interiérů není jen naše práce, je to náš koníček. A proto, pokud právě teď zařizujete svůj vysněný domov nebo třeba kancelář, jsme tu pro Vás. Naše služby nabízíme a přizpůsobujeme každému na míru. Jelikož jsme interiéroví architekti postaráme se spolehlivě jak o designový návrh, tak i o realizaci.

Na veškeré možnosti našich služeb se samozřejmě můžete podívat na naše internetové stránky. Krom našeho sortimentu si zde také rozhodně přečtěte recenze od našich spokojených klientů. Pevně věříme, že naši spokojení klienti Vám pomohou v případě dilematu rozhodnout se právě pro naše služby. Ovšem v případě jakýchkoliv doplňujících otázek nás neváhejte kontaktovat. Veškeré informace k tomu potřebné naleznete na našich webových stránkách.

Byt

Jste na začátku realizace svého snu? Chcete si zařídit úplně nové bydlení nebo pracovní prostory? Vaše snění nemusí zůstávat jen jako iluze. Protože pokud chcete jedinečný a designový interiér tak jste tu správně. Naši profesionální architekti mají dlouholetou praxi a zkušenosti. Od chvíle, co se Vás ujmou se Vám budou plně věnovat. Můžete si být jistí, že pokud si vyberete pro svoje potřeby naši firmu, neuděláte chybu. Naši klienti jsou vždy maximálně spokojeni. Na našich internetových stránkách si můžete prohlédnout již hotové realizované interiéry.

Pokoj

Věříme, že sny se mohou plnit. A to je naše práce – bytový design praha. Plníme sny ve skutečnost. Je Vaším snem mít originální a designový interiér? Rádi Vám s tím pomůžeme a vše upravíme přesně Vám na míru. Proto nás neváhejte kontaktovat a udělejte tak první krok k Vašemu vysněnému domu či kanceláři nebo čehokoliv si jen budete přát. Stačí jen kliknout na odkaz výše a můžete začít s realizací Vašeho snu již tam. Stačí jen vybrat kdy se chcete sejít a domluvit se na podrobnostech. Konkrétní detaily domlouváme vždy až na základě návštěvy v daném interiéru.

Praktické řešení do každého bytu

Máte neskutečně malý byt, ve kterém sami o sebe anebo o svého partnera neustále zakopáváte? A co teprve v případě, kdy vás mají navštívit přátelé? Najednou musíte vyřešit nejen to, jak se do vašeho bytu ve větším počtu vejít, ale také to, kam je uložit ke spánku!
proutěný stolek.jpg

Většina lidí bydlí v malých bytech, i když je v reklamním katalogu s nábytkem nikdy nenajdete

Nicméně nebuďte smutní, rozhodně v tom nejste sami. Podobné komplikace řeší dnes a denně celá řada lidí, většina z nás totiž bydlí v malém bytě. Ty velké jsou drahé a není jich mnoho, jen málo kdo si může život ve velkém, prostorném bytě dovolit. Zapomeňte proto na obrázky z katalogů s nekonečně velkými pohovkami, na které se v klidu poskládá celá široká rodina třeba i o Vánocích. Mnohem častější obrázek z domácností je ten, kdy se řada lidí tísní v malém obývacím pokoji na všech židlích, které se v bytě nacházejí. Je tedy vlastně otázkou, proč tvůrci katalogů a různých reklam do nekonečna zobrazují nekonečně velké interiéry, když většina zákazníků řeší úplně opačný problém. V kurzu jsou tak pohovky, které se všude dobře vejdou a mají ještě několik výhod navíc. Vždyť není umění vybrat si velký nábytek, umění je zvolit takový nábytek, které se hravě vejde do malého bytu a poslouží nám na mnoho různých způsobů.
pokoj motorkáře.jpg
Třeba jako sedačka, skládací postel a úložný prostor k tomu. A právě přesně taková je rozkládací pohovka pro každodenní spaní. Ať už máte jakkoli velký či spíše malý byt, tak její koupě nebudete nikdy litovat, na to si můžete klidně vsadit. Hravě tak vyřešíte otázku, kam na noc uložit nečekanou návštěvu, která se zdržela až do rána. A pokud je váš byt náhodou tak malý, že si musíte vybírat mezi pohovkou anebo postelí, tak si jednoznačně zvolte rozkládací pohovku pro každodenní spaní, která může fungovat oběma způsoby podle toho, co se vám zrovna bude víc hodit.